Chcą ożywić Wisłę i powołać Forum Wiślane. Czym ma się zająć?

Chcą ożywić Wisłę i powołać Forum Wiślane. Czym ma się zająć? PetroNews

Poniżej artykuł, który ukazał się w gazecie PetroNews z dn. 23.02.2021. Cały artykuł pod linkiem: http://petronews.pl/chca-ozywic-wisle-i-powolac-forum-wislane-czym-ma-sie-zajac/

Od kilku lat miłośnicy żeglugi, wodniacy, przyrodnicy i osoby skupione wokół działań na rzece Wiśle chcą, aby ich głos został usłyszany. W Płocku zaczęto myśleć o powołaniu do życia Forum Wiślanego. O jego założeniach rozmawiamy z pomysłodawcami, Michałem Misiakiem i Tomaszem Magdziarzem.

Rzeka, nad którą położony jest Płock, pokazała w tym roku swoje groźne oblicze. Jak twierdzą nasi rozmówcy, to dobra okazja, żeby porozmawiać o funkcji Wisły, największej z polskich rzek. Chcą, aby ich głos został usłyszany – głos, który mówi o braku działań na Wiśle, co poza zaniedbaniem i niewykorzystaniem Wisły do celów turystycznych, jak widać, może powodować również katastrofy powodziowe.

 

– Chcemy zorganizować Forum Wiślane, które pomoże zrozumieć Wisłę pod kątem ryzyk związanych z powodziami oraz dostrzec jej potencjał: turystyczny, transportowy – mówi Michał Misiak, od wielu lat związany z Wisłą. Od 20 lat jest ratownikiem WOPR. Pochodzi z Płocka, choć teraz mieszka w Warszawie i w Łodzi. Jest kapitanem, który od kilku lat pływa po morzach i oceanach. Jest również instruktorem motorowodnym PZMWiNW, a od dwóch lat, wspólnie z Tomaszem Magdziarzem, chce unifikować i aktywizować lokalne środowisko żeglarsko-motorowodne w Płocku. Prywatnie rozwija firmę informatyczną.

Chcą ożywić Wisłę i powołać Forum Wiślane. Czym ma się zająć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *